DESTEK OL
 • 60 Toplandı

  HEDEF:20.000
 • 2 DESTEKÇİ
 • 24 GÜN KALDI
 • Hedefe ulaşmak için sen de destek olabilirsin.
 • Geliştirme Aşamasında
 • DESTEK OL
 • TAKİP ET

Çok okuyan mı bilir, çok gezen mi bilir?

   Çocukluğumuzda münazaralarımıza bile konu olmuş bu sorunun cevabı herkesin görüşüne göre değişebilmektedir. Bulunduğumuz dönemde maddiyatın gezerek öğrenmenin önündeki en büyük engellerden biri olması kaçınılmaz bir gerçektir. Ayrıca yaşadığımız zorlu pandemi sürecinde gezip görerek öğrenmenin mümkün olmaması sebebiyle en azından bu yıllarda okuyarak öğrenmenin herkes için daha ulaşılabilir olduğunu düşünmekteyiz.

   Kitap okumanın sosyal bir bilinç haline gelmesi ve kitap okuma kültürünü 7’den 70’e herkesin benimsemesi adına karşımıza çıkan engelleri aşmak için çabalamaktayız. Okuyup öğrenen, kendini geliştiren ve bilinçli bir toplum haline gelebilmek için kitap okumamız gerektiğini düşünüyoruz.

“Yetişen zekâları kitaplarla beslemeyen uluslar, yıkılmaya mahkumdurlar.”   Ovidius

   Kitap okumanın, kitapların kıymetini bilen hatta kitaplara aşık insanlar olarak maddiyatın bu sevginin önüne geçmesinden rahatsızlık duyuyoruz. Ben ve ekibim bu konu üzerinde uzunca bir süre düşündükten sonra bir hayal kurduk. Ücretsiz biz şekilde kitap okumanın ve kütüphanemizi zenginleştirmenin mümkün olduğunu uygulamamızla ispatlamak istedik. Bu hayalimizi gerçekleştirmek için sizlerden destek bekliyoruz.

   Biz uygulamamızla maddi sorunları ortadan kaldırmayı hedefliyoruz, sizlerden isteğimiz de bu uygulamayı hayata geçirebilmek için bizim karşımıza çıkan maddi engelleri aşmamızda yardımcı olmanız.

   Hedefimiz; hep beraber dünyayı daha çok okuyup daha çok bilen insanlarla dolu bir yer yapmak.

Peki biz kimiz?

   Yaşantımızı kolaylaştıracak yenilikçi ve teknolojik fikirlerini ürüne dönüştürüp hayata geçirmek için çalışan; genç, dinamik ve büyük hayalleri olan girişimci bir ekibiz.

kithubb Nedir?

   kithubb: kitap okumanın önündeki maddi engelleri ortadan kaldırmayı hedefleyen takas sistemine dayalı ücretsiz bir mobil uygulamadır.


kithubb Nasıl Kullanılır?

 

 

   Uygulamamız, günümüzde herkesin kullandığı çevrimiçi alışveriş siteleriyle benzer bir şekilde çalışmaktadır. Ancak kithubb’ı diğer uygulamalardan ayıran en önemli özelliği “TAKAS” sisteminin olmasıdır. Hep söylediğimiz gibi maddi engellerin önüne geçmeyi hedeflediğimiz uygulamamızda okuduğunuz ve kütüphanenizde bulunan kitaplarınızı, okumadığınız ve okumak istediğiniz kitaplarla takas etmenizi sağlar. Ücretsiz bir şekilde kitap sahibi olmak için yapmanız gerekenler artık çok kolay.


             

 Uygulamadaki mesajlaşma kısmından sizinle iletişime geçilmesi halinde ve takas edilecek kitaplarda anlaşmanız durumunda her iki tarafın da karlı çıktığı bir alışveriş gerçekleşmiş olacaktır. Aynı zamanda uygulamamız bulunduğunuz konuma yakın olan kullanıcıların yüklediği kitapları görmenizi de sağlayacaktır. Evinize yakın bir kitapçıya gidip kitap satın almak gibi yakınlarınızdaki kullanıcılarla takas sistemi kullanarak kütüphanenizi zenginleştirmenizin sizin için ücretsiz, yeni ve eğlenceli bir yöntem olacağını düşünüyoruz. Takas sisteminin yanında ikinci el kitapların satışının da yapılabileceği uygulamamız hem bir kütüphane hem de bir kitapçı mantığında çalışmaktadır.

   Ana sayfada bulunan özel listelerde, arama kısmında bulunan kategoriler listesinde veya bulmak istediğiniz kitabın adını yazarak bulabileceğiniz arama kısmımız sayesinde kitaplara en kolay şekilde ulaşmanızı hedefliyoruz. İstediğiniz kullanıcıları takip edebileceğiniz uygulamada profil sayfanızda bulunan “İstek Listesi” kısmında takas yapmak istediğiniz kitapların listesini oluşturabileceksiniz.

   Kitaplara kolayca ulaşabilmeniz, kütüphanenizi okumadığınız kitaplarla doldurabilmeniz için elimizden gelenin fazlasını yapmaya çalıştık. Hedefimiz; herkesin bol bol kitap okuyabilmesini sağlamak ve kitap okuma kültürünü geliştirmektir.


Fotoğraf Galerisi

Video Galeri

 • Gizli Destekçi
  1 ay önce
  30
  Destek
  30
 • Gizli Destekçi
  1 ay önce
  30
  Destek
  30


TAKIM


Fatih Üresin

YORUM YAP

GÖNDER
 • 60 Toplandı
  HEDEF:20.000
 • 2 DESTEKÇİ
 • 24 GÜN KALDI
 • Hedefe ulaşmak için sen de destek olabilirsin.
 • Geliştirme Aşamasında
 • DESTEK OL
 • TAKİP ET

Projenin Ödülleri

 Diğer Projeleri İnceleyebilirsin

27
gün kaldı
DRYVE Destek Ol

DRYVE

İnsanların trafikte yaşadıkları zaman kaybının önüne geçerek kendilerine daha fazla zaman ayırmalarını ve bunun hem pratik hem de eğlenceli olmasını istiyoruz.

DESTEK 0 HEDEF 165.000
21
gün kaldı
Görme engelli çocukların müzik şiir ve tiyatro etkinliği için sahne yapımı Destek Ol

Görme engelli çocukların müzik şiir ve tiyatro etkinliği için sahne yapımı

Görme engelli bireylerle 26 yıldır çalışan görme engelli bir uzman olarak özellikle müzik ve sahne sanatlarında çok başarılı olduğunu gördüğüm için onların bir sahnesi olmalı diye düşünüyorum.

DESTEK 200 HEDEF 15.000
18
gün kaldı
Troll Platform Destek Ol

Troll Platform

Tüm platform oyunlarının aksine, oyunda engellerin yeri belli değil.

DESTEK 0 HEDEF 10.000

DEĞİŞİYORUZ..!

Yeni nesil platformumuz ile Girişimciler için geliyoruz....