DESTEK OL
 • 150 Toplandı

  HEDEF:50.000
 • 2 DESTEKÇİ
 • 87 GÜN KALDI
 • Hedefe ulaşmak için sen de destek olabilirsin.
 • Prototip Aşamasında
 • DESTEK OL
 • TAKİP ET

ENGLISH

​I am Elif Keve, I was born in Van city, Turkey. Since my childhood, I always have been challenging and struggling for my education. Because Education is being always lighter and more valuable than all the bright jewelry and ornamentation. On the other hand, I came across a lot of gender inequality and my education had been blocked by society, culture, and people. When I was 12 years old, I had completed my secondary school and I had been taken from school for preparing such kind of dowries for no-sense marriage life which I had not had any idea about it. I had a high fear and every year, I had demanded to go to high school. After 3rd year of refusal, at the age of 16, I had only lonely got my way to school and registered myself to school at 4th year away from education. My first journey had started at that time.

Now I am on the second journey, but I am not that little, weak girl anymore. I have succeeded in many challenges in my life and this is 3rd year I am graduated from English Architecture Faculty from Gaziantep University. I have volunteered on many projects, and traveled a lot, became a multi-linguist, multi-cultural girl. As a result of many reasons, at the beginning of the year 4th away from the academy, I took my route onto Master Programs abroad about Space Architecture, Space Design Programs to expert in the Space which is my eternal dream to run onto unknown with my high potential of curiosity. Time is Lapsing.

Finally, I have got acceptance from UH(University of Houston) for the SICSA(Sasakawa International Center of Space Architecture) Master's Program in America which made me extremely happy. However, at the same time with the blend of happiness, made me quite worried about the financial issue. I hoped to figure this problem out by getting my voice to reach sponsors who could hear my screaming in the second round of my life. I would like to point out here that Covid19 blocked my way of working as well and home-officing could not help me to get healed financially.

At least, curiosity! For me, it is the main reason for being stuck on my works and being wedded to the next step of the process. I imagine a day that I instruct space architecture lectures in Turkey at universities while it is very struggling for me to find a space architect in Turkey now. There will be space architecture bachelor lectures, and master programs and the newly established Turkish Space Agency will make our international competitions and even take part in space settlement projects and I am willing to be the pioneer in this path. Even if this dream seems far away but knowing that is possible, makes me stand firmly fixed opposite of all resistant obstacles to overcome all and reach the destination.

You can check CV, Language Certificate and other related files on this link: https://drive.google.com/drive/folders/17lxk-m37ciLukVgEq1LycJRwMunG9FCD?usp=sharing TURKISH(TÜRKÇE)

Ben Elif Keve, Türkiye’nin Van şehrinde doğdum. Çocukluğumdan beri her zaman eğitim için çaba verdim çünkü, eğitim her zaman tüm parlak mücevherlerden ve süslerden daha parlak ve daha değerlidir benim için. Türkiye'nin Doğusunda bir kız çocuğu olarak doğdum ve toplumsal cinsiyet eşitsizliği ile karşılaşıp eğitimin; toplum, kültür ve çevre tarafından engellenmesi bir alın yazısı olmuştu. 12 yaşındayken ortaokulu bitirdim ve bu konuda hiçbir fikrim yok iken, kendimi anlamsız bir şekilde evlilik hayatı için bir tür çeyiz hazırlığının ortasında bulmuştum. Acı bir korkum vardı ve her yıl liseye gitmem için ısrar ediyordum. 3 yıl red edildikten sonra, 16 yaşında, okuldan uzak 4. yılın başında kendimi okula kaydettirmiştim. İlk yolculuğum o zaman başlamıştı.

Şimdi ikinci yolculuğa çıkıyorum. Artık o küçük, güçsüz kız değilim. Hayatımdaki zorluklar karşısında birçok başarı elde ettim. 3 yıl önce Gaziantep Üniversitesinde İngilizce Mimarlık Fakültesinden mezun oldum. Birçok projede gönüllü oldum ve çok seyahat ettim, çok dilli, çok kültürlü bir kişi oldum. Geçtiğim yollarda edindiğim tecrübelerin sonucu olarak, okuldan uzak 4. yılın başında, yurt dışında Uzay Mimarlığı Programları ile ilgili Yüksek lisans Programlarına yönümü çevirdim. Bilinmeyene olan merakım ile uzay alanına yöneldim. Zaman tekerrür ediyordu.

Sonunda, Amerika'daki Houston Universitesi'nin SICSA(Sasakawa Uluslararası Uzay Mimarlığı Merkezi)'nin Uzay Mimarlığı Master Programına kabul aldım. Bununla birlikte, mutluluğun harmanı ile ortaya çıkan finansal sorun beni oldukça endişelendirdi. Bu sorunumun çığlıklarının destekçilere ulaşmasını umuyorum. Sadece hayatımın ilk dönüm noktasında yalnız iken, ikinci dönüm noktamda yalnız olmak istemiyorum ve Covid19'un çalışma olanaklarımı da engellediğini ve Home-Office halinin finansal olarak iyileşmeme yardımcı olamadığını da belirtmek isterim.

Merakın zihnimde olması, benim için işlerime bağlı kalmanın ve sürecin bir sonraki adımına odaklanmamın ana nedenidir. Bu zamanda Türkiye'de bir uzay mimarı bulmak için bu kadar çok mücadele ederken, Türkiye’deki üniversitelerde uzay mimarlığı derslerini verdiğim ve bu konuda araştırmalar yaptığım bir günü hayal ediyorum. Uzay mimarlığı lisans derslerinin ve yüksek lisans bölümünün olduğunu ve yeni kurulan Türk Uzay Ajansı uluslararası yarışmalarımızı gerçekleştirebilecek ve hatta uzay göçü projelerinde yer almayı ve bu yolda öncü olmayı hayal ediyorum. Bu hayal çok uzak görünsede, bunun mümkün olduğunu bilmek, beni tüm hedeflere ulaşmam için tüm dirençli engeller karşısında sabit bir şekilde güçlü tutuyor.

CV, Dil belgeleri ve diğer gerekli belgelere linkten ulaşabilirsiniz: https://drive.google.com/drive/folders/17lxk-m37ciLukVgEq1LycJRwMunG9FCD?usp=sharing

Fotoğraf Galerisi
Henüz proje için resim eklenmemiştir.

Video Galeri

 • Hatice Düzen
  15 saat önce
  100
  Destek
  100
 • Bedrettin Keve
  1 gün önce
  50
  Destek
  50


TAKIM


Elif Keve

YORUM YAP

GÖNDER
 • 150 Toplandı
  HEDEF:50.000
 • 2 DESTEKÇİ
 • 87 GÜN KALDI
 • Hedefe ulaşmak için sen de destek olabilirsin.
 • Prototip Aşamasında
 • DESTEK OL
 • TAKİP ET

Projenin Ödülleri

 Diğer Projeleri İnceleyebilirsin

29
gün kaldı
Bekle Bizi Amerika! Destek Ol

Bekle Bizi Amerika!

Work and Travel ile Amerika'da yaşayıp kendimi her yönden geliştirmek istiyorum.

DESTEK 0 HEDEF 20.000
37
gün kaldı
1.000 Yemek Arabası Destek Projesi Destek Ol

1.000 Yemek Arabası Destek Projesi

COVID-19 salgınından etkilenen insanlara sürdürülebilir bir çözüm olarak 1,000 Yemek arabası projesi

DESTEK 1.750 HEDEF 3.500
43
gün kaldı
Bana Yardımcı Olur musun? Destek Ol

Bana Yardımcı Olur musun?

Kredi kartı ile satın almış olduğum laptop borcu için yardım kampanyası düzenlemiş olmak istiyorum.

DESTEK 0 HEDEF 4.000

DEĞİŞİYORUZ..!

Yeni nesil platformumuz ile Girişimciler için geliyoruz....