DESTEK OL
Su filtrasyonu ve temassız ödeme teknolojilerini bir araya getiren akıllı su dolum istasyonları
 • 1.865 Toplandı

  HEDEF:20.000
 • 5 DESTEKÇİ
 • 22 GÜN KALDI
 • Hedefe ulaşmak için sen de destek olabilirsin.
 • Prototip Aşamasında
 • DESTEK OL
 • TAKİP ET

Biz Kimiz?

Merhabalar, ben Yağmur Aydın. 2019 yılında Özyeğin Üniversitesi Girişimcilik ve Ekonomi bölümlerinden çift anadal yaparak mezun oldum. Yaratıcılığa ve sürekli öğrenmeye olan tutkum mezun olduktan sonra beni girişimciliğe adım atmaya teşvik etti. Girişimciliğin önemli bir kolu alan sosyal girişimcilikle tanıştıktan sonra bir yandan kendi işimi yaparken bir yandan çevreme de faydamın dokunabileceğini fark ettim. Ortağım Atilla Yavaş'la Özyeğin Üniversitesi'nde ortak aldığımız Kullanıcı Odaklı Tasarım dersinde tanıştık ve ortak motivasyonlarımız olduğunu keşfettik. Bizim için önemli bir motivasyon kaynağı olan "sosyal fayda" ve "sıfır atık" konseptini de geliştirdiğimiz projemizin kalbine yerleştirdik. 


Suplash Nedir?

Suplash kullanıcılarına doğaya saygılı ve sürdürülebilir su tüketim alışkanlıkları kazandırmayı amaçlayan bir sosyal girişim projesidir. Akıllı su dolum istasyonları  ve bu istasyonlara entegre olarak çalışan mobil uygulamasıyla birlikte kullanıcılarının pet şişe atığı üretmeden uygun fiyatlı ve temiz içme suyuna erişimini sağlar. 


Suplash Hangi Problemlere Çözüm Önerir?

 • Doğayı kirleten tek kullanımlık pet şişelere olan ihtiyacımızı ortadan kaldırır. 
 • Şişelenmesi sebebiyle yüksek fiyatlandırılan temel ihtiyacımız olan içme suyuna uygun fiyatlı erişim imkanı sağlar. (pet şişelerde tükettiğimiz suyun maliyetinin %90'ını şişelenme oluşturur)
 • Uzun süre bekletilen ve güneş ışığına maruz kalan pet şişelerde BPA gibi insan sağlığına zararlı kanserojen maddeler açığa çıkar.
 • Birincil ihtiyacımız olan içme suyuna erişimi yaygınlaştırır. 
 • Pandemi süresince daha da önem kazanan hijyen problemine karşı temassız ödeme seçenekleri sunarak önlem alır ve "sıfır temas" konseptiyle suya erişime olanak tanır. 
 • Severek satın alıp bir kenara koyduğumuz mataralarımızdan verimli şekilde faydalanmamızı sağlar. Mataralarımızı gün içinde tekrar tekrar doldurup suyumuzu tazelememizi sağlar.


Suplash İstasyonları

Suplash istasyonları kullanıcıların mataralarına su doldurabilecekleri noktalardır. Üç farklı ısı seçeneğinden istediğinizi seçerek içerisinde bulunan sensörler sayesinde istasyona hiç temas etmeden saniyeler içerisinde suyunuzu alabilirsiniz. 



Suplash App

Suplash App, istasyonlardan su almak için kullanacağınız bir araç olarak tasarlanmıştır. Ödemenizi Suplash App üzerinden QR kod ve cüzdan özellikleriyle temassız ve hızlı bir şekilde gerçekleştirirsiniz. Oluşturduğumuz RFID stickerları mataranıza yapıştırarak cüzdana ve telefona ihtiyaç duymadan mataranızı istasyona okutarak en pratik şekilde suyunuza ulaşırsınız. Bunun yanında Suplash App su tüketim alışkanlıklarınızı takip eder ve istasyondan aldığınız her su miktarı otomatik olarak profilinize kaydedilir. 


Hangi Aşamadayız?

Yaklaşık bir sene önce başlayan yolculuğumuzda projemizi detaylandırdıktan sonra ekibimizi oluşturarak yola koyulduk. Özyeğin Üniversitesi Girişim Fabrikası'nın başlattığı Covid-19 Hızlı destek çağrısına başvurduktan sonra projemiz finansal destek ve mentörlük desteği almaya hak kazandı. Süreç içerisinde birçok farklı disiplinden insan ve kurumdan destek aldık. Şu anda mühendis ekibimiz Suplash istasyonun ilk prototipini geliştiriyor. Mobil uygulama tarafında yazılım ve tasarım ekibimizden destek alıyoruz. Uygulamamızın tasarımı tamamlandı ve şu an yazılım aşamasındayız. 


Suplash İstasyonlarını Nerelerde Bulabilirsiniz?

Başlangıçta üniversitemiz olan Özyeğin Üniversitesi'nde ürünümüzü test edeceğiz. Test aşamasından sonra istasyon sayımızı artırarak diğer üniversite kampüslerine ve şehir içindeki ortak kullanım alanlarına yönelmeyi planlıyoruz. 


Neden Desteğe İhtiyacımız Var?

Suplash bir sosyal girişim projesi olmasının yanında aynı zamanda bir teknoloji girişimi. İlgilenmemiz gereken bir ürünün yanı sıra bir de mobil uygulama geliştiriyoruz. Dolayısıyla maliyetlerimiz biraz yüksek. Suplash'ın bir tüketim alışkanlığı oluşturması için mümkün olduğunca istasyonlarımızın yaygınlaşması lazım. Ne kadar fazla yerde istasyonlarımızı konumlandırabilirsek yaratacağımız sosyal fayda da bir o kadar büyük olacak. Yurt dışında, özellikle Avrupa'da oldukça yaygınlaşmış matarayla pet şişe atığı üretmeden su tüketme kültürünün Türkiye'de de yaygınlaşması için çabalıyoruz. Sizin olduğunuz yerlere ulaşmamız için ve hedeflerimizi gerçekleştirebilmemiz için bizi desteklerseniz çok memnun oluruz. 


Bu Fonu Nasıl Değerlendireceğiz?

Kazandığımız fonu başta istasyon sayımızı artırmak ve arge çalışmalarımız için kullanacağız. Bunun yanında bir kısmı da kendimizi tanıtmak üzere oluşturduğumuz pazarlama stratejilerimizi uygulamak için kullanacağız. 

Fotoğraf Galerisi

Video Galeri

 • Onurhan Aydin
  3 saat önce
  500
  Destek
  500
 • Atilla Haldun Yavaş
  5 saat önce
  600
  Destek
  600
 • Gizli Destekçi
  6 saat önce
  500
  Destek
  500
 • Melih Erdurmuş
  4 gün önce
  15
  Destek
  15
 • fonbulucu.com İlk Destek
  4 gün önce
  250
  Destek
  250


TAKIM


Yağmur Aydın
Atilla Haldun Yavaş-21720

YORUM YAP

GÖNDER
 Diğer Projeleri İnceleyebilirsin

7
gün kaldı
Hayvanat Bahçesine Kilitli Kalmış Hayvanlarının Üzüntüsü Destek Ol

Hayvanat Bahçesine Kilitli Kalmış Hayvanlarının Üzüntüsü

Hayvanat Bahçesine Kilitli Kalmış Hayvanlarının Üzüntüsü

DESTEK 0 HEDEF 30.000
37
gün kaldı
Erken Tanı Sağlayan Spor Ayakkabı Destek Ol

Erken Tanı Sağlayan Spor Ayakkabı

Spor ayakkabının altına yerleştirdiğimiz sensörlerle sağ ayağa ya da sol ayağa binen yükü ölçeceğiz

DESTEK 0 HEDEF 15.000
22
gün kaldı
60 GÜNDE, 54 KÖY Destek Ol

60 GÜNDE, 54 KÖY

60 GÜNDE 54 KÖYDE ÇOCUKLAR

DESTEK 0 HEDEF 150.000

DEĞİŞİYORUZ..!

Yeni nesil platformumuz ile Girişimciler için geliyoruz....