Kışın evini ısıtmakta zorluk çeken ailelerin ısınma ihtiyacını bi nebze olsun gidermek.
 • 284.500 FONLAMA İÇİN
 • 0
  0
  0
 • Destek zamanına kadar proje hakkındaki gelişmeleri takip edebilirsin
 • Fikir Aşamasında
 • TAKİP ET

Bu proje ile ilgilenen herkese öncelikle merhaba. Ben Ferhat Aktaş .

Bilindiği üzere ülkemizde kışın çok çetin geçtiği, doğalgazın hala ulaşamadığı bölgeler köyler mahalleler var. Bu bölgede yaşayan insanlar kış aylarına doğru ısınma ihtiyaçlarını bir şekilde temin edip kışa hazır hale gelirler. Tabi bu insanlar arasında maddi yetersizlikten dolayı ısınma ihtiyacını yeteri kadar temin edemeyenlerde var. Yaşadığım bu bölgede bu insanların sayısı azımsanmayacak miktarda. Bu insanların evlerinde genelde bir tane ısı kaynağı bulunuyor ve bu nedenle aile fertleri kış aylarını tek bir odada geçirmek zorunda kalıyor . Bu da evdeki öğrencinin farklı bir ortamda çalışamamasını veya evdeki bir hastanın farklı bir odada istirahat edememesi gibi sonuçları ortaya çıkarıyor .


Üniversite yıllarımda bu durumların ortaya çıkmaması için bu insanların evlerinde  en az iki tane ısı kaynağının bulunması gerektiğini düşünerek bu durumun çözümlenmesi adına birkaç küçük girişimde bulundum. Birkaçında başarılı oldum ancak bu yeterli olmadı. Bu sayıların çok fazla olması beni büyük çapta projeler yapmaya itti.

Başladığımız bu yolda bu kategoride olan 500 aileye kış daha gelmemişken kışı daha rahat geçirebilmeleri için evlerine şimdilik 500 adet güvenli tasarruflu ısıtıcı temin etmek. İnandığımız bu yolda hedefe ulaştığımız takdirde bu sayıyı 1000 aileye çıkarmayı düşünüyoruz siz değerli destekçilerimiz sayesinde. 

Projemizde adım atmaya başladığımız takdirde bu bölgede daha önceden konuştuğumuz anlaştığımız ve ısıtıcı başına fiyat belirlediğimiz bir kaç mağaza var. Bu mağazaların bizlere vermiş olduğu ortalama fiyat ile belirlediğimiz fon miktarını kış gelmeden tamamlamayı hedefliyoruz, Sizler sayesinde. 

ÖZET OLARAK EVİNİ YETERLİ DÜZEYDE ISITAMAYAN MAĞDUR 500 AİLE İÇİN ISI KAYNAĞI OLMAYA GELİYORUZ.

Unutmayalım ki HAVA SOĞUYUNCA DEĞİL , YÜREĞİ SOĞUYUNCA BAŞLARMIŞ İNSANIN KIŞI. Yüreklerimizle yuvaları ısıtacağımıza sonuna kadar inandığımı belirtir şimdiden şükranlarımı sunarım.

Fotoğraf Galerisi
Henüz proje için resim eklenmemiştir.

Video GaleriTAKIM


Ferhat Aktaş


YORUM YAP

GÖNDER
 • 284.500 FONLAMA İÇİN
 • 0
  0
  0
 • Destek zamanına kadar proje hakkındaki gelişmeleri takip edebilirsin
 • Fikir Aşamasında
 • TAKİP ET
 Diğer Projeleri İnceleyebilirsin

78
gün kaldı
Görmesem de Dokunurum Destek Ol

Görmesem de Dokunurum

Görme engelli bireylerin hayatını kolaylaştırmaya yönelik bir proje.

DESTEK 0 HEDEF 20.000
48
gün kaldı
Vitrin Mobil Uygulama Destek Ol

Vitrin Mobil Uygulama

Her kesime hitap edecek ve sürekliliği olacak bir fikir alma uygulaması

DESTEK 0 HEDEF 30.000
48
gün kaldı
Detbig.com - Sosyal Gençlik Platformu Destek Ol

Detbig.com - Sosyal Gençlik Platformu

Detbig, gençlerin sosyal içerik ürettiği, üniversite adaylarının bölüm tercihlerinde yol gösterici olduğu bir sosyal gençlik platformudur.

DESTEK 0 HEDEF 50.000

DEĞİŞİYORUZ..!

Yeni nesil platformumuz ile Girişimciler için geliyoruz....