Küresel salgın dolayısı ile buluşmaların, fiziksel temasın ve toplu etkinliklerin bu dönemde kişisel sağlık sebepleri ile tavsiye edilmemesinden sonra birçok sanat kurumu; seminer, atölye çalışması ve sergi gibi çeşitli önceden planlanmış etkinliklerini ertelemek durumunda kaldı. Devlet destekli kurumlar, bazı müzeler ve çoklu bağışçı sistemi ile ayakta kalan girişimler, içeriklerini dijitale geçirerek bu süreci zorda olsa atlatabilecek gibi gözüküyor. Bağımsız sanat girişimleri, inisiyatifler ve kolektifler ise, gönüllü ekibin finanse etmesi imkansız olan bu durgunluk sürecinde açık kalmakta zorlanıyor, hatta tamamen kapanma tehlikesi ile karşı karşıya. 

Pandemi sonrasında çağdaş sanatın gönüllü aktörlerini, amatör disiplinler arası sanatçıları ve sanatçılar tarafından yürütülen mekanları kültürel sahada görebilmek için destek arayışındayız. Fon sayesinde elde edilen miktar; Sonra Sanat Kolektifi dahilinde gönüllü olan kişilerin evde iş üretebilmesi için gereken malzeme ihtiyaçlarına, üretilen içerikleri dijitale aktarmak için gerekli bileşenlere ve etkinlik/proje/sergi kurgulayabilmek için kullanılacaktır. Sanatı zor zamanlarda kesilebilecek bir kılcal damar olarak görmediğiniz için teşekkürler. 

Fotoğraf Galerisi

Video Galeri

 • Elif Gül Tirben
  6 ay önce
  250
  Destek
  250
 • Bora Erdağı
  7 ay önce
  125
  Destek
  125
 • fonbulucu.com İlk Destek
  7 ay önce
  250
  Destek
  250


TAKIM


Fırat Yusuf Yılmaz
Kemal Burak Öz-20975
Kübra Dinler-20937
Kemal Savcı Fidan-20996

YORUM YAP

GÖNDER
 Diğer Projeleri İnceleyebilirsin

200
gün kaldı
AGOFON Müzisyen Destek Fonu Destek Ol

AGOFON Müzisyen Destek Fonu

Covid-19 salgını sebebiyle kültür sanat dünyasının sosyal ve ekonomik olarak çok daha ciddi bir tahribatla yüzleşmesini engellemek için bu projeyi başlatıyoruz.

DESTEK 29.625 HEDEF 50.000
59
gün kaldı
Anıl Sercan Özbal - Unutulmuş Destek Ol

Anıl Sercan Özbal - Unutulmuş

Unutulmuş bir şarkı

DESTEK 0 HEDEF 7.000
89
gün kaldı
Wetell Destek Ol

Wetell

Hikayeler hayata anlamlandırmanın en güzel yoludur.

DESTEK 100 HEDEF 30.000

DEĞİŞİYORUZ..!

Yeni nesil platformumuz ile Girişimciler için geliyoruz....