Projemizin konusu, artırılmış gerçeklik teknolojisini fabrika ortamına entegre ederek insana bağlı hata oranını en aza indirmekle birlikte süreç hızlandırıp, aynı zamanda eğitim süresini kısaltıp etkisini artıran maliyet etkin bir çözüm sunmaktır.

Hayatımıza oyun ve film kategorisi kapsamında giren artırılmış gerçeklik teknolojisi, günümüzde hayatımızın her alanında kullanılabilmektedir. Fikrimiz artırılmış gerçeklik teknolojisini fabrika ortamında kullanmaktır. Eğitim, tasarım, montaj, bakım-onarım, kalite ve daha birçok alanda kullanıldığında fabrikaya her açıdan verim sağlayabilecek bu teknolojiyi eğitim ve montaj departmanlarında deneyimledik. 2 adet basit Arduino devresi tasarlayarak bir grup kişiden bu devreleri manuel olarak ve artırılmış gerçeklik kullanarak kurmalarını istedik. İşi yapmadan önce artırılmış gerçeklik ile alınan eğitimin daha etkili olduğunu, buna bağlı olarak işi yapma süresinin kısaldığı ve hata oranının ciddi anlamda azalmış olduğunu gözlemledik. Verilerimiz aşağıdaki gibidir;

  ‘Çabuk Öğren Hata Yapma’ mottosu yerine insanın üzerine düşen stresi azaltarak daha az iş gücüyle daha verimli iş düşüncesini baz almaktayız. Fabrika ortamında çalışan işçi mesai saatleri içerisinde maksimum iş stresi ve minimum ergonomi altında, robotlaşarak mesaisini gerçekleştiriyor. Robotlaşan ve insana ihtiyaç azalan yeni dünya düzeninde, robotların insanlara yardımcı olarak kaldığı, insan merkezli bir iyileştirmeyle birlikte hem insan değerini korumuş hem de robotlardan verimli bir şekilde yararlanmış olmayı amaçlıyoruz.

Sağlanan fon artırılmış gerçeklik gözlüğü ve unity programı için kullanılacaktır.

Bize destek olun! 

Fotoğraf Galerisi

Video Galeri

  • fonbulucu.com İlk Destek
    1 yıl önce
    2.500
    Destek
    2.500


TAKIM


Şeyma Nur Ünsal
Zeynep İzel Yağız-14375

YORUM(2)

fonbulucu.com İlk Destek

2500 TL Eş finansman desteğiniz bizden... İki örnek Türk Gencine başarılar dileriz.

Şeyma Nur Ünsal
Şeyma Nur Ünsal 31 Ocak 2020

Destek verdiğiniz ve desteğinizle bizi motive ettiğiniz için çok teşekkür ederiz.

Muhammed Mustafa Göktaş

Bu harikülade fikir için tebrikler ve başarılar !

YORUM YAP

GÖNDER

Projenin Ödülleri

 Diğer Projeleri İnceleyebilirsin

7
gün kaldı
DRYVE Destek Ol

DRYVE

İnsanların trafikte yaşadıkları zaman kaybının önüne geçerek kendilerine daha fazla zaman ayırmalarını ve bunun hem pratik hem de eğlenceli olmasını istiyoruz.

DESTEK 0 HEDEF 165.000
4
gün kaldı
İnsansız Kasa Teknolojileri Destek Ol

İnsansız Kasa Teknolojileri

Müşterilerin mağazadan alışveriş sırasında kasa sırası bekleme sorununu yapay zeka ile çözebilen insansız kasa teknolojisi geliştirmek.

DESTEK 0 HEDEF 7.000
87
gün kaldı
UNIVERSITY OF HOUSTON - SPACE ARCHITECTURE MASTER PROGRAM (Uzay Mimarlığı) Destek Ol

UNIVERSITY OF HOUSTON - SPACE ARCHITECTURE MASTER PROGRAM (Uzay Mimarlığı)

Uzay sektöründe yeni yeni gelişmeye doğru giden ülkemizin, gelecekte olacak projeleri için hazırda yetişmiş insanlar olmalıdır. Tutkum olan Uzay mimarisi yolunda, ben de bu yolun yolcusuyum.

DESTEK 150 HEDEF 50.000

DEĞİŞİYORUZ..!

Yeni nesil platformumuz ile Girişimciler için geliyoruz....